

Korzystanie z usług architektów wnętrz staje się coraz bardziej popularne, co zawdzięczamy rosnącej świadomości właścicieli domów i mieszkań odnośnie funkcjonowania wnętrz oraz ich dobrego wyglądu. Aby jednak nie żałować decyzji ani wydanych pieniędzy, dobrze jest wcześniej zapoznać się z potencjalnym realizatorem projektu. Dziś opowiemy kilka słów właśnie o tym, jak rozpoznać dobrego projektanta wnętrz.
Portfolio i doświadczenie architektów wnętrz
Osoby pracujące jako architekci wnętrz lub projektanci wnętrz wiedzą, jak wiele pracy i wysiłku wymaga zdobycie wykształcenia, a następnie doświadczenia. Wybierając projektanta zwróć więc uwagę na jego portfolio – najlepiej jeśli będzie ono dostępne fizycznie w jego studiu albo na stronie internetowej. Im bogatsze w wysokiej jakości prace, tym lepiej.
Dodatkowo poznając portfolio możesz zobaczyć w jakim stylu specjalizuje się projektant, aby określić czy będzie w stanie spełnić Twoje oczekiwania. Możesz się spotkać z architektami, którzy preferują realizację tylko w kilku stylach, ale też są tacy, którzy mając duże doświadczenie podejmują się wielu wyzwań i żaden trend nie jest dla nich problemem.
Portfolio informuje także o tym, czy wykonawca kieruje się najnowszymi trendami, jak i pokazuje, które pomieszczenia preferuje. Pomimo, że doświadczonych architektów ceni się bardziej, warto spojrzeć również na osiągnięcia tych początkujących. Jedni i drudzy natomiast powinni mieć świeże spojrzenie na modę, chętnie realizować kreatywne pomysły i nie bać się nowatorskich rozwiązań.
Rekomendacje kluczem do sukcesu architekta wnętrz
Wybór architekta wnętrz przebiega dużo szybciej, jeśli masz możliwość poznania opinii na jego temat. Opinie na stronie projektanta/biura projektowego lub forach internetowych odnoszą się czasami do samych projektów, ale mogą także do całej współpracy. Dzięki temu sprawniej ocenisz, czy komunikacja oraz praca z architektem ma szansę przebiegać po Twojej myśli.
Zadowolenie klientów i informacje z Internetu o stylu projektanta są bezcenne, sprawdzają się również rekomendacje od znajomych, którzy już korzystali z danych usług. Opinia bliskiej osoby to często dodatkowo możliwość, aby zobaczyć efekt danej realizacji w konkretnym wnętrzu i dodatkowo zapytać o przebieg współpracy.
Jak wybrać dobrego projektanta w Białymstoku?
Profesjonaliści wiedzą z reguły jak się reklamować, aby dotrzeć do potencjalnego klienta. Co jednak, gdy Twoje zaufanie wzbudzi kilka różnych propozycji współpracy? W takim momencie dobrze jest sprawdzić kwestie, które mogą zdecydować, że właśnie temu architektowi wnętrz zechcesz powierzyć swoje otoczenie.
- Zrozumienie klienta – jeśli projektant wnętrz nie uwzględnia Twojego stylu życia, gustu oraz potrzeb, definitywnie nie będziesz zadowolony z efektu. Lepiej, jeśli zdecydujesz się na wykonawcę, który weźmie pod uwagę te wszystkie aspekty i stworzy projekt jakby szyty na miarę.
- Wizerunek – dobry architekt powinien mieć doświadczenie, wiedzę oraz bazować na innowacyjnych narzędziach i programach, chociażby do szybkiego wprowadzania zmian w wizualizacjach.
- Dbałość o szczegóły – aby dopełnić profesjonalne usługi trzeba jeszcze zapewnić dobry kontakt z klientem. Dbanie o preferencje właściciela domu co do układu mebli, uwzględnienie wymagań kolorystycznych, czy decyzji o tym, jakich materiałów użyć – wszystko to buduje zaufanie klienta.
O dobrych architektach wnętrz można mówić wtedy, gdy w gotowych wnętrzach panuje ład i porządek, a atmosfera domu lub mieszkania wpływa kojąco na domowników i na gości.
Indywidualne podejście, kontakt z klientem
Projektant wnętrz, który dopasuje projekt idealnie do Twoich potrzeb i oczekiwań, uwzględniając każdy aspekt to dobra prognoza na przyszłość. Często kluczowe znaczenie mają drobne szczegóły z życia codziennego – na przykład fakt, że klient jest singlem, który zwykle jada na mieście. Taka informacja umożliwia modyfikację kuchni na mniejszą, tak aby mądrzej zaplanować przestrzeń.
Zadowolenie ze zrealizowanych projektów w Białymstoku przez AMarantowe Studio wynika z faktu, że każdy zleceniodawca mógł poznać pełne spektrum aranżacyjnych możliwości i wybrać dokładnie to, co spełniało jego oczekiwania. Obecne możliwości architektury wnętrz są nieograniczone, a bogactwo środków sprawia, że powstają projekty niemal jak dzieła sztuki użytkowej.
Warto przeczytać: Najczęstsze błędy, których unikniesz z pomocą projektanta wnętrz